Nemrégiben csatlakoztam a Szabad irodalmat! #szabadirodalmat mozgalomhoz nagykövetként. Ez egy írókat és könyves szakembereket tömörítő független közösség, aminek tagjai elkötelezettek a kultúra és az irodalom szabadságának megőrzése iránt.
Könyves bloggerként és szerkesztőként fontosnak érzem a közösség törekvéseit és igyekszem aktívan részt venni benne.
Erre miért volt szükség?
Erre a rövid és frappáns válaszom a könyvkiadást érintő korlátozások miatt (pl.: az LMBTQ és az erotikus könyvek fóliázása, a törvényi szabályozás miatt ezek egyes könyvesboltokból való kiszorulása/eltűnése stb.).
Ez a helyzet október 1-től, az árkötöttségi törvény hatályba lépésével még súlyosabb lesz. Ez röviden azt jelenti, hogy a kiadók nem adhatják az egy évnél nem régebbi kiadványaikat 10%-nál nagyobb kedvezménnyel. Ez rossz a kiadóknak, de az olvasóknak is, mert kevesebbet fognak tudni vásárolni a magasabb árak miatt (amik már így is azok), illetve a kiadók kevesebb könyvet fognak tudni vélhetően kiadni a csökkenő vásárlóerő következtében.
Azért csatlakoztam a mozgalomhoz, mert sem az árak megkötése, sem a fóliázás nem megoldás semmire, inkább elmélyítette a szakadékot könyvkiadók és a törvényhozók között. Valamit tenni akartam azért, hogy a helyzet változzon. Ki szerettem volna állni a döntés szabadságáért, hogy az olvasók maguk dönthessék el, mit szeretnének olvasni. Hogy újra belelapozhassanak mindenféle könyvbe a könyvesboltokban és egy nejlon darab vagy a könyvek ára ne legyen ennek akadálya.
Számodra miért fontos az irodalom szabadsága?
Ha érdekel a mozgalom, látogass el a Szabad irodalmat! #szabadirodalmat oldalára IDE vagy csatlakozz a Facebook csoporthoz ITT.
----
Köszönöm, hogy végigolvastad a bejegyzést! Ha tetszik, amit itt találsz, feliratkozhatsz a blog rendszeres olvasói közé, hogy ne maradj le a további bejegyzésekről. További tartalmakat találhatsz Facebookon, Instagramon és Twitteren is!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése